767163121GP
CTS Corporation
15 Resistor Isolated Network - 120 ohm (+/-) 2% - 200mW - SOIC-16 - RoHS - Bulk Pkg
Description +
Search Keywords: 767163121GP
  • Part No:
    767163121GP
  • Power Rating:
    2.3 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C