766163121GP
CTS Corporation
15 Resistor Isolated Network - 120 ohm (+/-) 2% - 160mW - SOIC-16 - RoHS - Bulk Pkg
Description +
Search Keywords: 766163121GP
  • Part No:
    766163121GP
    EAR99
    833
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    16
  • Power Rating:
    1.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.24 W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C