766161222GP
CTS Corporation
15 Resistor Bussed Circuit Network - 2.2 Kohm (+/-) 2% - 80mW - SOIC-16 - RoHS - Bulk Pkg
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 766161222GP
  • Part No:
    766161222GP
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    833
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Number of Terminals:
    16
  • Power Rating:
    1.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C