766161104GTR7
CTS Corporation
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.8W ±100ppm/°C BUS Ceramic 16-Pin SOGN Gull Wing SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 766161104GTR7
  • Part No:
    766161104GTR7
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    15
  • Number of Terminals:
    16
  • Power Rating:
    1.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C