766141181GP
CTS Corporation
13 Resistor Bussed Circuit Network - 180 ohm (+/-) 2% - 80mW - SOIC-14 - RoHS - Bulk Pkg
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 766141181GP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    766141181GP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    840
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS11402
  • Number of Resistors:
  • Number of Terminals:
  • Power Rating:
    1.6 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    180 Ohm
  • Tolerance:
    211425%
  • Temperature Coefficient:
    ±100ppm/ °C