753241103GPTR7
CTS Corporation
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 0.82W ±200ppm/°C BUS Molded 24-Pin Dual Row SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 753241103GPTR7
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    753241103GPTR7
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Case Size:
    N/A
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    22
  • Number of Terminals:
    24
  • Power Rating:
    0.82 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.06 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C