752181562GP
CTS Corporation
17 Resistor Bussed Circuit Network - 5.6 Kohm (+/-) 2% - 80mW - SMD 18DRT - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 752181562GP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    752181562GP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Case Size:
    N/A
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    16
  • Number of Terminals:
    18
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C