752101472GPTR7
CTS Corporation
9 Resistor Bussed Circuit Network - 4.7 Kohm (+/-) 2% - 80mW - SMD 10SRT - RoHS
Description +
Search Keywords: 752101472GPTR7
  • Part No:
    752101472GPTR7
    EAR99
    1000
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    1.4 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Termination Style:
    Single Row
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 3
Can Ship immediately Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 250