752101103GPTR7
CTS Corporation
9 Resistor Bussed Circuit Network - 10 Kohm (+/-) 2% - 80mW - SMD 10SRT - RoHS
Description +
Search Keywords: 752101103GPTR7
  • Part No:
    752101103GPTR7
    EAR99
    1000
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    1.4 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C