752091104GPTR13
CTS Corporation
8 Resistor Bussed Circuit Network - 100 Kohm (+/-) 2% - 80mW - SMD 9SRT - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 752091104GPTR13
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    752091104GPTR13
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    6000
  • Case Size:
    N/A
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    9
  • Power Rating:
    1.3 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.12 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C