745X101103JP
CTS Corporation
Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 0.5W(1/2W) A±200ppm/A°C BUS 10-Pin 2512 Convex SMD Medical T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 745X101103JP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    745X101103JP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Case Size:
  • Circuit Designator:
    BUS11402
  • Number of Resistors:
    811409
  • Number of Terminals:
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    511425%
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C