745C101104JP
CTS Corporation
Res Thick Film Array 100K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±250ppm/°C BUS 10-Pin 2512 Concave SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 745C101104JP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    745C101104JP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Case Size:
    2512
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    8
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C