742C083682JP
CTS Corporation
Res Thick Film Array 6.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Description +
Search Keywords: 742C083682JP
  • Part No:
    742C083682JP
  • Resistance Value:
    6.8 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C