742C083561JP
CTS Corporation
Res Thick Film Array 560 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Description +
Search Keywords: 742C083561JP
  • Part No:
    742C083561JP
  • Resistance Value:
    560 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C