742C083330JP
CTS Corporation
Res Thick Film Array 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Description +
Search Keywords: 742C083330JP
  • Part No:
    742C083330JP
  • Case Size:
    1206
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    33 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C