742C043221JP
CTS Corporation
Res Thick Film Array 220 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C ISOL Molded 4-Pin 0606(2 X 0603) Concave SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 742C043221JP
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    742C043221JP
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    25000
  • Case Size:
    0606
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    2
  • Number of Terminals:
    4
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    220 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C