445I23L20M00000
CTS Corporation
SMD Crystal - 20MHz ±20ppm - Temp Stability: ±30ppm/°C -40°C to +85°C - 12pF - 40 ohms - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 445I23L20M00000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    445I23L20M00000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    20 MHz
  • Load Capacitance:
    12 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±20 ppm
  • Supplier Package:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C