405C35B19M20000
CTS Corporation
SMD Crystal - 19.2MHz ±30ppm - Temp Stability: ±50ppm/°C -20°C to +70°C - 13pF - 50 ohms - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: 405C35B19M20000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    405C35B19M20000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    19.2 MHz
  • Load Capacitance:
    13 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±30 ppm
  • Supplier Package:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C