403C11A24M00000
CTS Corporation
SMD Crystal - 24MHz ±10ppm - Temp Stability: ±10ppm/°C –20°C to +70°C - 10pF - 50 ohms - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: 403C11A24M00000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    403C11A24M00000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Standard Frequency:
    24 MHz
  • Load Capacitance:
    10 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±10 ppm
  • Supplier Package:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C