357LB3I044M7360
CTS Corporation
Oscillator VCXO 44.736MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS 55% 3.3V 6-Pin SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 357LB3I044M7360
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    CTS Corporation
  • Part No:
    357LB3I044M7360
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Frequency Tolerance:
    N/A
  • Family:
    N/A
  • Frequency Aging:
  • Dimension:
    7 x 5 x 2(Max) mm
  • Lower Frequency:
  • Center Frequency:
    44.736 MHz
  • Input Level:
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm