270X232A252B1B1
CTS Corporation
Res Carbon Composition POT 2.5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (43.92 X 15.9 X 19.08mm) Pin Panel Mount/Throu ...
Description +
Res Carbon Composition POT 2.5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (43.92 X 15.9 X 19.08mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
Search Keywords: 270X232A252B1B1
  • Part No:
    270X232A252B1B1
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    2.5 KOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    43.92 x 15.9 x 19.08 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C