270X232A105B1A1
CTS Corporation
Res Carbon Composition POT 1M Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (34.93 X 15.9 X 19.08mm) Pin Panel Mount/Through ...
Description +
Res Carbon Composition POT 1M Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (34.93 X 15.9 X 19.08mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
Search Keywords: 270X232A105B1A1
  • Part No:
    270X232A105B1A1
  • Power Rating:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Tolerance:
    20 %
  • Dimension:
    34.93 x 15.9 x 19.08 mm
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C