Search Keywords: PJRS220A
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Crouzet Control
  • Part No:
    PJRS220A
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • AC Coil Voltage:
    220 V
  • DC Coil Voltage:
    N/A
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum Current Rating:
    10 A
  • Mounting:
    Socket
  • Termination Style:
    8-Pin Circular Plug
  • Push to Test Button:
    No
  • Led Indicator:
    Yes
  • Operating Temperature:
    -10 to 60 °C