Search Keywords: PRMA1C12C
  • Part No:
    PRMA1C12C
  • DC Coil Voltage:
    12 V
  • Contact Arrangement:
    SPDT
  • Maximum AC Switching Voltage:
    100 V
  • Maximum DC Switching Voltage:
    100 V
  • Maximum Carry Current:
    0.4 A
  • Maximum Switching Current:
    0.25 A
  • Maximum Switching Power:
    3 W