- 8L02-12-11
8L02-12-11
Coto Technology
Economical DIP Reed Relays, 2 Form A, 12V
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 8L021211
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Coto Technology
Part No:8L02-12-11
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410060
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
25 -
Type:Dry
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPST-NO
Maximum AC Switching Voltage:200 V
Maximum DC Switching Voltage:200 V
Maximum Carry Current:0.5 A
Maximum Switching Current:0.5 A
Maximum Switching Power:10 W