- WMF6P15K-F
WMF6P15K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.15uF 600V PET 10% (17.4 X 34.9mm) Axial 125°C
Description
Search Keywords: WMF6P15KF
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:WMF6P15K-F
HTS:8532250060
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Dielectric:PET
Voltage:600,630 VDC|VAC
Capacitance Value:0.15 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Axial
Size:17.4 x 34.9 mm