- WMF2P22K-F
WMF2P22K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.22uF 200V PET 10% (10.5 X 30.1mm) Axial 125°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: WMF2P22KF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:WMF2P22K-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250060
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:PET
Voltage:200,250 VDC|VAC
Capacitance Value:0.22 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Axial
Size:10.5 x 30.1 mm