- WMF1S68K-F
WMF1S68K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.068uF 100V PET 10% (7.5 X 20.6mm) Axial 125°C
Description
Search Keywords: WMF1S68KF
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:WMF1S68K-F
HTS:8532250060
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Dielectric:PET
Voltage:100,65 VDC|VAC
Capacitance Value:0.068 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Axial
Size:7.5 x 20.6 mm