WMC08D47K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.0047uF 80V PET 10% (4.7 X 10.3mm) Axial 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: WMC08D47KF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    WMC08D47K-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    80,50 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.0047 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Axial
  • Size:
    4.7 x 10.3 mm