UNL12W7P5K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 7.5uF 1200V PP 10% (35 X 53.7mm) 0.0135 Ohm 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: UNL12W7P5KF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    UNL12W7P5K-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    50
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    1200 VDC
  • Capacitance Value:
    7.5 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    N/A
  • Size:
    35 x 53.7 mm