- T10W10NR-F
T10W10NR-F
Cornell Dubilier
Cap Film 10uF 1000V Paper 10% (92.964 X 50.038 X 98.552mm) Metal Oval Can 105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: T10W10NRF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:T10W10NR-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532100000
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:Paper
Voltage:1000 VDC
Capacitance Value:10 uF
Tolerance:10 %
Mounting:N/A
Termination Style:Screw Terminal
Size:92.964 x 50.038 x 98.552 mm