SLPX223M035H4P3
Cornell Dubilier
The SLPX223M035H4P3 is a snap-in aluminum electrolytic capacitor with a capacitance of 22000 µF and a rated voltage of 35 Vdc.
Description +
Search Keywords: SLPX223M035H4P3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    SLPX223M035H4P3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    40
  • Capacitance Value:
    220002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    35 x 45 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    352205VDC