SLP273M016H3P3
Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitor - 105°C - Radial - 27000uF (+/-) 20% - 16VDC - Snap-in - 35mm Dia x 30mm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +