SKR4R7M1HD11
Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 28.23 Ohm 40mA 2000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SKR4R7M1HD11
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    SKR4R7M1HD11
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    50 VDC