SKA102M1VJ32V
Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (13 X 32mm) Axial 0.2 Ohm 990mA 2000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SKA102M1VJ32V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    SKA102M1VJ32V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    13 x 32 mm
  • Termination Style:
    Axial
  • Voltage:
    35 VDC