SFD66T30K391B-F
Cornell Dubilier
Cap Film 30uF 660VAC PP 10% (92.96 X 50.04 X 99.31mm) Bracket Mount Aluminum Oval Can 70A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SFD66T30K391BF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    SFD66T30K391B-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Dielectric:
    PP2327
  • Voltage:
    6602347VAC
  • Capacitance Value:
    302325uF
  • Tolerance:
    102345%
  • Mounting:
    Bracket Mount2334
  • Termination Style:
    Dual Quick Connect2344
  • Size:
    92.96 x 50.04 x 99.31 mm