SCD474K102A3Z25-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.47uF 1000V PP 10% (46.99 X 24.6 X 24.1mm) Screw Mount 0.0092 Ohm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SCD474K102A3Z25F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    SCD474K102A3Z25-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    25
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    1000,330 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Screw Mount
  • Termination Style:
    Lug Terminal
  • Size:
    46.99 x 24.6 x 24.1 mm