- MMP4P47K-F
MMP4P47K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - Low Profile Axial - Non Inductive - 0.47uF ±10% - 400VDC - 9x15.5x27mm - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: MMP4P47KF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:MMP4P47K-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250060
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Dielectric:PET
Voltage:400,200 VDC|VAC
Capacitance Value:0.47 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Axial
Size:27 x 9 x 15.5 mm