- MMP2P47K-F
MMP2P47K-F
Cornell Dubilier
Polyester Film Capacitor - Low Profile Axial - Non Inductive - 0.47uF ±10% - 250VDC - 7x11x25mm - RoHS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: MMP2P47KF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Cornell Dubilier
Part No:MMP2P47K-F
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250060
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200 -
Dielectric:PET
Voltage:250,160 VDC|VAC
Capacitance Value:0.47 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Axial
Size:25 x 7 x 11 mm