MIN02-002DC510J-F
Cornell Dubilier
Cap Mica 51pF 300V 5% (7.92 X 10.16mm) 200°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MIN02002DC510JF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MIN02-002DC510J-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    51 pF
  • Dimension:
    7.92 x 10.16 mm