MCM01-009CD120J-F
Cornell Dubilier
Cap Mica 12pF 500V 5% (15.37 X 10.16mm) 200°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MCM01009CD120JF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MCM01-009CD120J-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dimension:
    15.37 x 10.16 mm
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Construction:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Family:
    MCM01
  • Capacitance Value:
    12 pF