MC18FD331J-F
MC18FD331J-F
Cornell Dubilier
In Stock: 790
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 330pf (+/-) 5% - 500VDC - 25ppm/°C - 1812
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC18FD331J
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MC18FD331J
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Dimension:
    4.5 x 3.2 x 2(Max) mm
  • Construction:
    Flat
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Family:
    MC
  • Capacitance Value:
    330 pF