MC12FF500J-F
Cornell Dubilier
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 50pf (+/-) 5% - 1000VDC - 25ppm/°C - 1210 - RoHS
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC12FF500JF
  • Part No:
    MC12FF500J-F
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Dimension:
    3.2 x 2.5 x 2(Max) mm
  • Family:
    MC
  • Construction:
    Flat
  • Capacitance Value:
    50 pF