MC12FA241J-F
Cornell Dubilier
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 240pf (+/-) 5% - 100VDC - 25ppm/°C - 1210 - RoHS
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC12FA241JF
  • Part No:
    MC12FA241J-F
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dimension:
    3.2 x 2.5 x 2(Max) mm
  • Construction:
    Flat
  • Lead Diameter:
    N/R
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
  • Capacitance Value:
    240 pF