MC12FA201J-F
MC12FA201J-F
Cornell Dubilier
In Stock: 1,740
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 200pf (+/-) 5% - 100VDC - 25ppm/°C - 1210
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC12FA201J
  • Part No:
    MC12FA201J
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    200 pF