MC12CF100D-F
Cornell Dubilier
Mica Multilayer RF Capacitors - SMD - 10pf (+/-) 0.5pF - 1000VDC - 100ppm/°C - 1210 - RoHS
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MC12CF100DF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    MC12CF100D-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    10 pF