Search Keywords: M22R473K5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    M22R473K5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 10
Can Ship immediately Buy all 10 in-stock or the regular minimum order quantity of 100