FCP2416H184J-D4
Cornell Dubilier
Cap Film 0.18uF 50V PPS 5% (6 X 4.1 X 2.8mm) SMD 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCP2416H184JD4
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    FCP2416H184J-D4
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1
  • Voltage:
    50 VDC
  • Capacitance Value:
    0.18 uF
  • Tolerance:
    5 %