FCP1210H333G-G3
Cornell Dubilier
Cap Film 0.033uF 50V PPS 2% (3.2 X 2.5 X 2.1mm) Stacked 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCP1210H333GG3
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    FCP1210H333G-G3
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dielectric:
    PPS2327
  • Voltage:
    502347VDC
  • Capacitance Value:
    0.0332325uF
  • Tolerance:
    22345%
  • Mounting:
    Surface Mount2334
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    3.2 x 2.5 x 2.1 mm