DPPM20D22K-F
Cornell Dubilier
Cap Film 0.0022uF 2000V PP 10% (25 X 9 X 16mm) Radial 21mm 105°C
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: DPPM20D22KF
  • Supplier:
    Cornell Dubilier
  • Part No:
    DPPM20D22K-F
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    300
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    2000,500 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.0022 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    25 x 9 x 16 mm